|
admingrabek |
Wysłany: Nie 11:54, 23 Wrz 2007 Temat postu: Amadeus w Śremie |
|
AMADEUS W ŚREMIE!
Śremski Ośrodek Kultury
Śrem ul. Mickiewicza 77
19 października godz. 19:00
Nielada gratka czeka na miłośników muzyki. W trzeci piątek października, w sali Klubu Odlewnika w Śremie, wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Na skrzypcach zagra Jarosław Nadrzycki (jeden z laureatów XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego).
Program koncertu
Luigi Boccherini (1743 – 1805)
Nocna straż w Madrycie op. 30 nr 6
Ave Maria delle Parrochie - Tutti pizzicati
Minuetto dei Ciechi
Il Rosario - Largo assai
Passa Calle – Allegro vivo
Ritirata – Maestoso
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042
Allegro
Andante
Allegro assai
Przerwa
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
Divertimento D-dur KV 136
Allegro
Andante
Presto
Edvard Grieg (1843 – 1907)
Suita "Z czasów Holberga" op. 40
Preludium - Allegro vivace
Sarabande - Andante
Gavotte - Allegretto
Air - Andante religioso
Rigaudon - Allegro con brio
„Pomyłki być nie może: Orkiestra Kameralna Polskiego Radia jest jednym z najwspanialszych zespołów naszych czasów”.
The Gazette Montreal (Kanada)
„Jak burza spadły na oczekującą w Conservatorio publiczność smyczki polskie z Orkiestry Kameralnej Amadeus i zmusiły ją do magnetycznego słuchania, dzięki energii różnorodnych i błyskawicznie zmieniających się obrazów. Ich żywotnym natchnieniem jest Agnieszka Duczmal, która za pomocą oszczędnych, szybkich i wyrazistych gestów egzorcyzmuje ich swą jasnością i sugestywnością. Entuzjazm.”
Corierre della Sera, Mediolan (Włochy)
Agnieszka Duczmal urodziła się w rodzinie o tradycjach muzycznych. Studiowała dyrygenturę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Witolda Krzemieńskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów pracowała jako dyrygent asystent w Państwowej Filharmonii w Poznaniu, a następnie jako dyrygent w Operze Poznańskiej. Już w czasie studiów, w roku 1968, utworzyła orkiestrę kameralną przekształconą w 1977 roku w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia i Telewizji, która od 1988 roku występuje pod nazwą Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Od początku istnienia Zespołu Agnieszka Duczmal jest jej dyrektorem i kierownikiem artystycznym. W 1970 roku została laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Katowicach. Pięć lat później uzyskała wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Herberta von Karajana w Berlinie Zachodnim. W 1976 r. wraz z Orkiestrą zdobyła Srebrny Medal Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim. W 1982 r. otrzymała nagrodę Międzynarodowego Centrum Kultury Saint Vincent w Rzymie „La donna del mondo” (Kobieta świata) przyznaną pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch za wybitne w skali światowej osiągnięcia na polu kultury, nauki i działalności społecznej. Jako pierwsza kobieta dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali. Wraz z kierowaną przez siebie Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus koncertowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata w niemal wszystkich krajach Europy, obu Ameryk oraz Azji. Do grona artystów, z którymi współpracowała Agnieszka Duczmal należą między innymi Martha Argerich, Mischa Maisky, Gary Karr, Katia i Mirelle Labeque, Grigori Sokołov, Tabea Zimerman, Igor Oistrakh, Bernard Ringeisen, Steven Isserlis, Piotr Anderszewski, Gheorghe Zamfir, a także Adam Makowicz i Al Di Meola oraz wszyscy czołowi polscy muzycy. Nagrała 8 płyt długogrających, 37 płyt kompaktowych, oraz dla Polskiego Radia ponad 8000 minut muzyki. Telewizja Polska zarejestrowała 110 koncertów i programów Agnieszki Duczmal i Orkiestry Amadeus.
Jarosław Nadrzycki urodził się w 1984 roku w Żaganiu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku sześciu lat. Od wielu lat kształci się pod kierunkiem prof. Jadwigi Kaliszewskiej, obecnie jako student Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Tajniki gry skrzypcowej zgłębiał również u prof. Igora Ozima na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu oraz na wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Silvia Marcovici, Marina Jashvili, Wanda Wiłkomirska, Eduard Grach, Vadim Brodski i Boris Garlitsky. Od wrzesnia 2007 roku jest studentem Royal Academy of Music w Londynie.
Jarosław Nadrzycki jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. w Berlinie –im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Sion – im T. Vargi, w Fermo - im A. Postacchiniego, w Varallo –„Valsesia Musica” , w Salzburgu – im. Ruggiero Ricci oraz w Markneukirchen. W latach 2001 i 2006 został dwukrotnie laureatem Konkursu im. H.Wieniawskiego w Poznaniu.
Koncertował z wieloma orkiestrami w kraju oraz za granicą m.in. z Symphonisches Orchester Zürich, Hamburger Philharmoniker, Orkiestrą Słowackiej Filharmonii Narodowej, Litewskiej Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” w Poznaniu u boku takich dyrygentów jak Agnieszka Duczmal, Mirosław Jacek Błaszczyk, Christopf Escher, Ovidiu Balan. Wielokrotnie koncertował na międzynarodowych festiwalach m.in. w St. Petersburgu, Moskwie, Brukseli, Bratysławie, Kolonii, a także we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. Jego nagrania były transmitowane przez wiele stacji radiowych i telewizyjnych w Europie.
WYKORZYSTANE POWYŻEJ MATERIAŁY POCHODZĄ ZE ŚREMSKIEGO OŚRODKA KULTURY.
Cena: ulgowy 10.00 zł normalny 20.00 zł |
|
|
|
|
|